امیدواری رئیس هیات مدیره شهرداری به صعود!

b_150_100_16777215_00_images_Newsimg10697-zzdj.jpg تیم فوتبال شهرداری همدان این هفته با غلبه بر هف سمنان صدرنشین گروه نخست دور دوم مسابقات لیگ دسته 2 شد تا حالا یکی از بخت‌های اصلی صعود به لیگ دسته اول فوتبال ایران باشد. تیمی که استخوان‌بندی آن را نفرات بومی تشکیل می‌دهند و بعد از ناکامی پاس، چشم امید علاقمندان به فوتبال مادستان به تیم فوتبال شهرداری دوخته شده است.

به گزارش همدان فوتبال، شهرداری سال گذشته بعد از قهرمانی در دسته سوم، راهی لیگ 2 شد و شاید خوش‌بین‌ترین هوادار این تیم هم فکرش را نمی‌کرد که در جمع بزرگان فوتبال ایران از پاس و شهرداری تبریز گرفته تا شاهین و نماینده شیراز که همگی سابقه حضور در لیگ برتر را داشته و بعضی از آنها امکاناتی ایده‌آل دارند، شهرداری قدعلم کند و در سال اول حضور در لیگ دو، مدعی اصلی صعود به لیگ یک باشد، آن هم در قامت یک مدعی اصلی که جاه‌طلبی‌‌ها و ماجراجویی‌هایش تمامی ندارد!

بدون تردید در این موفقیت عوامل بسیاری نقش داشته‌اند. از مدیریت بگیرید تا همت بازیکنان و اعضای کادرفنی. در ذیل ماحصل گفت‌وگو با رئیس هیات‌مدیره سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان را خواهید خواند تا بیشتر در جریان آخرین وضعیت تیم فوتبال شهرداری و اتفاقات این فصل این تیم دوست‌داشتنی قرار بگیریم:

* امسال با موفقیت تیم فوتبال شهرداری در لیگ 2، این صحبت منتقدین مبنی بر عدم حمایت شهرداری از ورزش حرفه‌ای محو شد. در این خصوص صحبت می‌کنید؟

شهرداری همدان در کنار سایر وظایف خود در حوزه ورزش و همچنین امور فرهنگی و اجتماعی، ظرف یکی دو سال گذشته حمایت‌های خوبی در ورزش قهرمانی و حرفه‌ای داشت و در رأس آن تیمداری در فوتبال بود که به جرأت می‌توان گفت همدان از معدود شهرداری‌های کشور است که دست به چنین کار بزرگی زد.

* و در این کار بزرگ موفق هم بود.

همه می‌دانیم که فوتبال حاشیه‌ها و حساسیت‌های بسیاری دارد و در کنار این حواشی، هواداران بسیاری هم دارد که این مسائل کار را برای تیمداری در این رشته پرمخاطب دشوارتر می‌کند. اما با حمایت‌های خود مردم چه کسانی که مسئولیت دارند و چه افرادی که از بیرون حامی تیم هستند همه دست به دست هم داده و شهرداری تشویق به تیمداری شد. تیم از دسته سوم شروع کرد و در حال حاضر مشاهده می‌کنیم که نماینده خوب استان، یکی از بهترین‌ها و به قول معروف خوب‌های دسته دوم فوتبال ایران محسوب می‌شود و امیدواریم این راه با همت بازیکنان و تلاش وافر اعضای کادرفنی تداوم داشته باشد.

* چقدر به صعود امیدوار هستید؟

تا امروز بازیکنان و اعضای کادرفنی زحمت خود را کشیده‌اند و امیدواریم در بازی‌های باقی‌مانده نیز با غیرت بازیکنان، زحمات سرمربی جوان و خوش‌فکر تیم، حمایت‌های مدیرعامل و پشتکار سایر عوامل درگیر با تیم ادامه راه نیز به سلامت طی و شهرداری با صعود به لیگ دسته اول، یکی از مهم‌ترین اتفاقات تاریخ فوتبال استان را رقم بزند.

*رمز موفقیت تیم فوتبال شهرداری از نگاه رئیس هیات مدیره این تیم چه چیزی است؟

در سال‌های نه چندان دور شاهد تیمداری پاس و الوند بوده‌ایم که هریک به نحوی ناموفق بوده‌اند و به اعتقاد من اصلی‌ترین دلیل این ناکامی‌ها، حواشی بسیاری بود که برای این تیم‌ها شکل می‌گرفت. خوشبختانه شهرداری  همیشه به دور از حاشیه کار خود را انجام داده و عوامل تیم تنها به هدفی که در ذهن ترسیم کرده‌اند، می‌اندیشند. این شاید اصلی‌ترین دلیل موفقیت تیم باشد. اما آنچه مسلم است اینکه از بازیکن و اعضای کادرفنی گرفته تا خبرنگار و هوادار همگی یک هدف در ذهن داریم و آن شادکردن دل مردم همدان و بالابردن پرچم این شهر است و برای سرافرازی این شهر و شناساندن آن به کشور، چه راهی بهتر از فوتبال؟

 برای همین تیم بی حاشیه، چند ماه پیش حواشی زیادی به‌خاطر مسائل مالی ایجاد شد. امروز وضعیت مالی تیم به چه نحوی است و چند درصد از مطالبات بازیکنان پرداخت شده؟

همواره سعی ما بر این بوده که حق را به بازیکن و سرمربی تیم بدهیم چون در زمین زحمت می‌کشند. اما در طرف مقابل هم یک سری واقعیات موجود را باید پذیرفت. ما بارها به سرمربی خوب تیم تاکید کرده‌ایم که با توجه به اعتبارات شهرداری، موضوع پرداختی به بازیکنان و کادرفنی به قول معروف دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد! قبل از عید هم پرداختی خوبی به بازیکنان داشتیم و خوشبختانه پاداش بازیکنان هم بعد از هر بازی بلافاصله پرداخت می‎شود. در حال حاضر هیچ مشکلی در تیم وجود ندارد و خود هادی گل‌محمدی هم بعد از بازی آخر اعلام کرد که وضعیت تیم با حمایت‌های مادی و معنوی شهرداری خوب است. تا امروز 70 درصد از مطالبات بازیکنان پرداخت شده و خوشبختانه این رقم پرداختی تا امروز طبق تعهدات بوده است.

* یک سوال حاشیه‌ای. امتیاز تیم در صورت صعود واگذار نمی‌شود؟

این مسائل باید در شورای شهر مطرح شود و تا امروز در این خصوص هیچ صحبتی نشده است. شخصا با این موضوع مخالف هستم و اعتقادم بر این است وقتی تیمی از پایه شروع کرده و پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کرده است نباید خیلی راحت محو شود. شهرداری امروز یک ظرفیت مناسب در فوتبال شهر است و به نوعی به خانه امید جوانان همدانی تبدیل شده است. نباید چنین صحبت‌هایی مطرح شود.

* حرف پایانی؟

اصحاب رسانه همیشه یار و یاور تیم بودند و اگر حمایت خبرنگاران نبود به جرأت می‌توان گفت تیم نتیجه دلخواه را کسب نمی‌کرد. نقش رسانه‌ها در پیشبرد اهداف ورزش استان به خصوص پیشرفت تیم فوتبال شهرداری همدان انکارناپذیر بوده است. امیدوارم ظرف هفته‌های آینده زحمات تمامی عوامل درگیر با تیم به بار نشسته و شهرداری با صعود خود، دل مردم همدان را شاد کند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن