Strict Standards: Declaration of JCacheControllerPage::store() should be compatible with JCacheController::store($data, $id, $group = NULL) in /home/hamedanf/public_html/libraries/joomla/cache/controller/page.php on line 0
فوتبال ایران

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hamedanf/public_html/libraries/joomla/cache/controller/page.php:0) in /home/hamedanf/public_html/plugins/system/helix/core/class.helper.php on line 61

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hamedanf/public_html/libraries/joomla/cache/controller/page.php:0) in /home/hamedanf/public_html/plugins/system/helix/core/class.helper.php on line 61

پیشنهاد رسمی نیوکاسل برای مدافع ایرانی

باشگاه نیوکاسل خواستار به خدمت گیری میلاد محمدی مدافع تیم ملی ایران شد.ادامه مطلب: پیشنهاد رسمی نیوکاسل برای مدافع ایرانی


ادامه مطلب: پیشنهاد رسمی نیوکاسل برای مدافع ایرانی

ترکیب احتمالی ایران مقابل عمان

ادامه مطلب: ترکیب احتمالی ایران مقابل عمانصدرنشینی در مرحله گروهی باعث شد تا تیم ملی در مسیر آسان تر برای رسیدن به فینال جام ملت ها قرار بگیرد، مسیری که ایستگاه اول آن مقابل تیم سلطان نشین حاشیه خلیج فارس خواهد بود.


در اولین روز از مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های 2019 آسیا امشب تیم ملی ایران در سومین و آخرین بازی از ساعت 20:30 در ورزشگاه زیبای محمدبن زاید ابوظبی به مصاف عمان خواهد رفت. جدالی حساس و سرنوشت ساز که می تواند گام اول از ماموریت بزرگ یوزهای ایرانی در حاشیه خلیج فارس برای شکستن طلسم 43 ساله باشد.

کارلوس کی روش در سه بازی مرحله گروهی برای رویارویی با تیم های یمن، ویتنام و عراق در ترکیب های اولیه خود سورپرایزهای زیادی برای طرفداران داشت چون ترکیبی که او برای این بازی ها انتخاب می کرد با تغییرات زیادی روبرو بود به خصوص در ساختار تدافعی. مرد پرتغالی که خود مدعی شده جام ملت ها تازه از امروز برای ایران آغاز می شود چون تیم برنده صاحب همه چیز می شود و تیم بازنده به هیچ چیزی نمی رسد به احتمال قریب به یقین دیگر سورپرایزی برای طرفداران نخواهد داشت چون باید با ترکیب اصلی و بهترین نفرات به مصاف رقبا برود.

از همین رو می توان گفت امشب مقابل عمان علیرضا بیرانوند بعد از سه کلین شیت متوالی در مرحله گروهی و نمایش درخشان به خصوص مقابل عراق همچنان مرد شماره یک ایران باشد. حضور بیرانوند اعتماد به نفس خاصی به ساختار تدافعی تیم ملی بخشیده و از همه مهم تر خود او با یک آمادگی فوق العاده در صدد رقم زدن تورنمنتی رویایی است.

در خط دفاع با توجه به عملکردی که وریا غفوری در دو بازی گذشته داشته می توان از این بازیکن به عنوان انتخاب اول کی روش در پست مدافع راست نام برد گرچه رامین رضائیان هم این شانس را دارد با دو بازی استراحت در لحظه آخر به ترکیب اضافه شود. در پست مدافع چپ احسان حاج صفی دوباره جای خود را از میلاد محمدی پس می گیرد تا تجربه و توانایی هایش در بازی امروز با عمان به کمک تیم ملی بیاید.

در پست مدافع میانی مرتضی پورعلی گنجی انتخاب اول کی روش به ترکیب باز می گردد تا در کنار مجید حسینی که مقابل عراق نشان داد شوک نیمکت نشینی روی او تاثیر مثبت داشته است، زوج مدافعان میانی ایران را تشکیل بدهند. حسین کنعانی زادگان بعد از دو بازی نسبتا خوب مقابل ویتنام و عراق امشب استراحت خواهد کرد.

امید ابراهیمی جزو معدود بازیکنانی است که کی روش نمی تواند روی خارج کردن او از ترکیب ریسک کند از همین رو می توان این هافبک متعصب و جنگنده را قطعی ترین انتخاب کارلوس در بازی امروز نامید تا جنگی دیدنی میان او و احمد کانو کاپیتان کلیدی عمانی ها در مرکز زمین رقم بخورد.

حضور اشکان دژاگه با بازوبند کاپیتانی آن هم بعد از این که به عنوان کاندیدای کسب عنوان بهترین بازیکن مرحله گروهی جام انتخاب شد می تواند اعتماد به نفس خاصی به میانه میدان ایران بدهد. اشکان با کوله باری از تجربه و انگیزه امروز نقشی محوری در تیم ملی خواهد داشت و همه امیدوار به نمایش سرحال و موفق او در امر بازیسازی برای مهاجمان هستند. در کنار کاپیتان وحید امیری بازیکن محبوب کی روش حضور دارد که مثل همیشه نمایشی متعصبانه و جنگنده در ترکیب داشته است.
وینگرهای چپ و راست از جمله پست های پرترافیک در تیم ملی است، پست هایی که گزینه های زیادی برای انتخاب در اختیار دارد تا تردیدهای کی روش به آن معطوف شود. جهانبخش مقابل عراق بعد از دو ماه به ترکیب برگشت اما در سطح آقای گل هلند ظاهر نشد تا ثابت شود نیاز به زمان دارد. مهدی ترابی جوان هم دیگر کاندیدای حضور در ترکیب است اما با این وجود از تمرینات روزهای گذشته تیم ملی این گونه برداشت می شود که سامان قدوس در پست وینگر چپ و مهدی طارمی در پست وینگر راست به میدان بروند.

تک مهاجم تیم ملی ایران هم سردار آزمون مرد سه گله رقابت هاست. مهاجم گنبدی که دوست ندارد فرصت آقای گلی را به سادگی از دست بدهد برای این که فاصله اش با مرد دوملیتی قطری ها را کم کند امشب روی گلزنی به عمان تمرکز خواهد کرد تا با یک تیر دو هدف را نشانه برود. اول صعود با ایران به جمع هشت تیم دوم رسیدن به نزدیکی های المعز علی.

با این تفاسیر می توان ترکیب احتمالی ایران برابر عمان آن هم بدون سورپرایز جدیدی از سوی کارلوس کی روش را به این شرح اعلام کرد:

«علیرضا بیرانوند، وریا غفوری ، مرتضی پورعلی گنجی، سیدمجید حسینی، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، سامان قدوس ، اشکان دژاگه، وحید امیری، مهدی طارمی، سردار آزمون».

کی روش با کمترین تغییر در جنگ آل نهیان

ترکیب احتمالی ایران مقابل ویتنام
ادامه مطلب: کی روش با کمترین تغییر در جنگ آل نهیان

بعد از برد قاطع و پرگل برابر یمن در اولین بازی مرحله گروهی، تیم ملی امروز برای قطعی کردن صعود خود به مصاف ویتنام می رود.
دومین بازی ایران در مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2019 امروز از ساعت 14:30 در ورزشگاه آل نهیان ابوظبی مقابل ویتنام خواهد بود، تیمی که در بازی اول مقابل عراق تا آخرین دقیقه به تساوی 2-2 رسیده بود اما روی ضربه ایستگاهی مهارنشدنی ستاره چپ پای عراق شکست را پذیرفت تا امروز برای زنده نگه داشتن آخرین شانس های خود به مصاف مدعی اول قهرمانی این دوره برود.

کارلوس کی روش دیروز با اشاره به این که نمایش ویتنام برابر عراق هشدار و تلنگر مناسبی بود که بازیکنان تیم ملی رقیب را دست کم نگیرند عملا این پیام را ارسال کرد که امروز با همان ترکیب اصلی به میدان خواهد رفت تا کار را به اما و اگر نسپارد. ترکیبی با همان اسکلت بازی با یمن و تنها با یکی دو تغییر احتمالی که برحسب شرایط بازی و عملکرد بازیکنان اتخاذ خواهد شد.

علیرضا بیرانوند همچنان گزینه اصلی برای حراست از چارچوب دروازه ایران خواهد بود. گلر سرحال و آماده تیم ملی که یکی از پنج کاندیدای کسب عنوان بهترین گلر جام لقب گرفته است در بازی با یمن یک بار هم محک نخورد و به غیر از یکی دو شوت دقایق ابتدایی بازی دیگر تصویری از او دیده نشد.

اما یکی از تغییرات احتمالی ترکیب امروز می تواند در ساختار تدافعی باشد، جایی که سیدمجید حسینی بعد از اشتباهات عجیب در نیمه نخست برابر یمن به احتمال فراوان همچنان نیمکت نشین خواهد بود تا پژمان منتظری از ابتدا به میدان برود و زوج مرتضی پورعلی گنجی قلمداد شود .

رامین رضائیان بعد از نمایش درخشان برابر یمن همچنان انتخاب اول در پست دفاع راست خواهد بود تا وریا غفوری از شانس چندانی برای بازگشت به ترکیب اصلی برخوردار نباشد. مدافعی آماده و سرحال که نفوذها و ارسال های او در بازی با یمن به خصوص روی پاس گل دیدنی برای مهدی طارمی همه را به تحسین واداشت.

احسان حاج صفی نیز به عنوان یکی از سه کاپیتان اول ایران در پست مدافع چپ انتخاب اول کارلوس خواهد بود. حاج صفی مقابل یمن چندان انتظارات را برآورده نکرد تا همه امیدوار به دیدن نمایش هایی بهتر همچون جام جهانی از این بازیکن چپ پای اصفهانی باشند امروز می تواند یکی از کلیدی ترین مهره های تیم ملی لقب بگیرد به خصوص با فرارها و تکنیک برتر خود.

امید ابراهیمی یکی از آن دست بازیکنانی است که جایگاهی تثبیت شده در ترکیب دارد. فرمانده میانه میدان تیم ملی با تعصب و جنگندگی خاص خود باعث می شود تا برتری ایران در میانه زمین محسوس تر از همیشه شود ضمن این که هوش بالای امید در استفاده از توپ های پشت محوطه همین طور کانال ارتباطی مدافعان و مهاجمان برگ برنده های این بازیکن است که به نفع ایران تمام می شود.

نمایش درخشان اشکان دژاگه به عنوان کاپیتان ایران مقابل یمن این نوید را داد که کی روش در بازی امروز نیز از هنر رهبری و بازیسازی اشکان بهره ببرد تا او یکی از بازیکنان سرنوشت ساز در ساختار تهاجمی محسوب شود. در کنار اشکان ممکن است امروز به جای وحید امیری، سامان قدوس از ابتدا به میدان برود چون امیری در مقابل یمن انتظارات را برآورده نکرد درست برعکس ستاره دو ملیتی ایران که در بدو ورود زننده گلی زیبا با ضربه والی بود.

مهدی ترابی با توجه به این که کی روش روی استفاده زودهنگام از جهانبخش تازه از مصدومیت برگشته ریسک نخواهد کرد، همچنان گزینه اصلی برای حضور در پست وینگر راست خواهد بود. جوان اول فوتبال ایران در این روزها مقابل یمن نشان داد اعتماد به او نمی تواند ضرر زیادی داشته باشد و بالعکس او را در مسیر تبدیل شدن به یک ستاره قرار می دهد.

مهدی طارمی مرد دو گله بازی اول ایران همچنان در پست وینگر چپ و مهاجم کاذب به میدان خواهد رفت. بازیکنی که توانایی ها و هوش منحصربه فردش تا به اینجای رقابت ها زبانزد بوده و امروز هم مقابل ویتنام می تواند به کار ایران بیاید تا راه گلزنی هموارتر از همیشه شود. طارمی به عنوان حمایت کننده مهاجم اول ایران می تواند مثل بازی با یمن از توپ های دوم نهایت بهره را ببرد.

سردار آزمون مهاجم شماره 20 ایران امید اول گلزنی محسوب می شود، بازیکنی که بعد از مدت ها در یک بازی رسمی مقابل یمن نامش در میان گلزنان ثبت شد تا آمار گلزنی های او در پیراهن ملی هر روز بهتر از روز قبل شود.

به این ترتیب ترکیب و چیدمان 11 نفر احتمالی ایران برابر ویتنام به این شکل خواهد بود؛

"علیرضا بیرانوند؛ رامین رضائیان، مرتضی پورعلی گنجی، پژمان منتظری، احسان حاج صفی؛ امید ابراهیمی؛ اشکان دژاگه، سامان قدوس، مهدی طارمی، مهدی ترابی؛ سردار آزمون".

جام هفدهم؛ پرگل و شوک آفرین

جام هفدهم؛ پرگل و شوک آفرین

هفدهمین دوره جام ملت های آسیا اگرچه آغازی پرگل داشته است اما مهمتر از آن خط و نشان حریفان بی ادعا برای مدعیان پرادعا نبرد را سخت، خطرساز و شوک آفرین کرده است.

ادامه مطلب: جام هفدهم؛ پرگل و شوک آفرین

دور نخست این مسابقات در حالی روز گذشته به پایان رسید که اگر چه خلق شگفتی وجود نداشت اما پیامی هشدار دهنده برای مدعیان بود تا هیچ تیمی را دست کم نگیرند.
مروری بر نتایج دور نخست مسابقات نشان از رقابت بین حریفان را داشت و اگر از بازی ایران با یمن و عربستان با کره شمالی چشم پوشی کنیم، سایر بازی ها با نتایج نزدیک به پایان رسید.
در گروه یک این رقابت ها بدون تردید اماراتی ها بسیار خوش شانس بودند که بازی برابر بحرین برای آنها یک امتیاز داشت چرا که کارشناسان فوتبالی مسابقات اعتقاد به اشتباه بودن پنالتی مردان سفید پوش حوزه خلیج فارس داشتند و به نوعی یک امتیاز بادآورده نصیب شاگردان زاکرونی شد.
از سوی دیگر هندی های با برتری پرگل چهار بر یک برابر تایلند، مدعی نوظهور در این گروه شدند و این برد زنگ خطری برای بحرین و امارات است. هندی ها اگر بتوانند امروز مقابل امارات امتیاز بگیرند چه بسا راه صعود به مرحله بعدی را برای خود حتی به عنوان تیم سوم منتخب گروه ها هموار سازند.
در گروه ب مسابقات نیز اردن با برتری یک بر صفر برابر استرالیا نشان داد که برای زنگ تفریح به این مسابقات نیامده است. اردنی ها با این پیروزی گام محکمی برای صعود به دور دوم برداشتند و حالا استرالیا برای صعود محکوم به برد در 2 بازی آینده است.
فلسطین و سوریه هم از این گروه به تساوی بدون گل رسیدند تا کسل کننده ترین بازی دور نخست مسابقات را ثبت کنند.
در گروه سوم جام ملت های آسیا برتری چین برابر قرقیزستان قابل پیش بینی بود اما نماینده آسیای مرکز میلمتری مقابل پرجمعیت ترین کشور قاره کهن شکست خورد.
نکته جالب این گروه برتری خفیف کره جنوبی برابر فیلیپین سخت کوش بود که تنها یک گل به دنبال داشت. در واقع همان اندازه که کره جنوبی را در این بازی ضعیف مشاهده کردیم، فیلیپین با انگیزه و دونده ظاهر شد تا آنها نیز به سایر حریفان خود گوشزد کنند که هرگز برای زنگ تفریح به جام هفدهم نیامده اند.
فیلیپینی ها با هدایت سوان گوران اریکسون 70 ساله نشان دادند به نسبت قبل متحول شده و می توانند هشداری برای حریفان خود باشند.
اما در گروه چهارم بازی ها اگرچه پیروزی یک طرفه ایران مقابل یمن قابل پیش بینی بود اما نباید فراموش کرد که خط دفاعی کشورمان چندباری در این بازی لغزید هر چند به موقعیت گلزنی برای حریف تبدیل نشد.
البته کی روش با تشخیص درست این ضعف، نیمه دوم را با تغییری که ایجاد کرد در واقع آرامش را بابت نگرانی ها از خط دفاعی برطرف ساخت.
اما عراقی ها دیگر حریف گروه ایران برابر ویتنام پر دردسر به برتری 3 بر 2 دست یافتند تا شروع سختی را در جام هفدهم تجربه کنند. در واقع این نتیجه نوعی هشدار برای تیم ملی کشورمان بود که هرگز ویتنام را با یمن مقایسه نکند و این تیم سرعتی را دست کم نگیرد.
اما در گروه پنجم مسابقات در حالیکه تصور نمی شد کره شمالی به این راحتی مقابل عربستان تن به شکست پرگل 4 بر صفر بدهد، حرفی برای گفتن نداشت.
کره شمالی با دوران گذشته خود به هیچ عنوان قابل مقایسه نبود و هرگز به عنوان تیمی مدعی در این بازی ظاهر نشد.
این شکست تلخ کره ای ها به سود قطر میزبان نیز رقم خورد چرا که قطری ها با برتری 2 بر صفر مقابل لبنان، حالا در اندیشه صدرنشینی گروه هستند.
در گروه ششم مسابقات نیز ژاپنی ها در شرایطی که یک نیمه را به ترکمنستان واگذار کرده بودند، با تجربه و تسلط در بازی نیمه دوم در نهایت 3 بر 2 به برتری رسیدند. نتیجه ای که هرگز برای سامورایی ها به عنوان پرافتخارترین تیم جام ملت های آسیا قابل پیش بینی نبود.
درخشش یوسا اوساکو مهاجم ژاپنی ها تیر خلاص بر تیم کم تجربه ترکمنستان بود تا سامورایی ها با برد میلیمتری در اندیشه بازی دور دوم باشند.
ازبک ها نیز در همین گروه برد خفیف را مقابل عمانی ها کسب کردند و توانستند در دقایق پایانی از یک تساوی کم ارزش پیروزی دلچسب را به ارمغان بیاورند.
36 گل سهم دور نخست هفدهمین دوره جام ملت های آسیا بود و در دور نخست این مسابقات گروه «بی» (B) که در آن استرالیا، اردن، سوریه و فلسطین حضور دارند با ثبت تنها یک گل، کمترین گلزنی را در بین گروه های ششگانه این رقابت ها داشتند.
ایران از گروه «دی» (D)، هند از گروه «اِی» (A) و عربستان از گروه «ئی» (E) مسابقات به ترتیب پرگل ترین بازی های دور نخست را به ثبت رساندند و بدون تردید پیروزی هند برابر تایلند و اردن مقابل استرالیا شگفتی دور نخست این رقابت ها بود.
به جز بازی سوریه و فلسطین، سایر مسابقات دور نخست با گل همراه بود که نشان از ارتقا کیفی تیم های آسیایی دارد.
حالا از امروز دور دوم مسابقات آغاز می شود و به نوعی عیار تیم ها برای صعود مشخص خواهد شد. دیدارهایی که به طور قطع به نسبت دور نخست جذاب و دیدنی تر خواهند بود و تیم ها برای اینکه راه صعود را هموار سازند، چاره ای جز تلاش برای پیروزی نخواهند داشت و همین مساله به زیبایی بازی ها خواهد افزود.
جام هفدهم را می توانیم جام پرگل همراه با خطرسازی تیم های غیرقابل پیش بینی بنامیم.

کی‌روش دخالت در کناره‌گیری اسدی را تکذیب کرد

کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی ایران به حمایت از مهدی تاج، رئیس فدراسیون پرداخته است. ادامه مطلب: کی‌روش دخالت در کناره‌گیری اسدی را تکذیب کرد