مايلي گفت تو خاله هم نيستي چه برسد به دايي اما او به مادر مايلي فحش داده!

b_150_100_16777215_00_images_stories_faryad_shiran.jpg

نادر فريادشيران دوست و همراه هميشگي محمد مايلي كهن در تيم ملي و تيم هاي باشگاهي درباره اتفاقات اخير و البته مصاحبه علي دايي حرف هاي زيادي براي گفتن دارد.

به گزارش "همدان فوتبال"، فريادشيران بيش از سي دقيقه يك نفس صحبت كرد،آن هم در حال رانندگي در جاده تهران – شمال.حرف هاي مربي صبا را مي خوانيد:

*اول بايد بگويم من وكيل مدافع آقاي مايلي كهن نيستم .من با خيلي ها صحبت كرده ام  و هيچ واهمه اي ندارم تا واقعيت ها را بگويم.من چون كنار آقاي مايلي كهن كار كردم و از ايشان ذينفع بودم صحبت مي كنم وگرنه خود ايشان زبان منطق و گويايي دارند.

*آقاي مايلي كهن به رفتار آقاي دايي لب خط اعتراض داشت چون اين اتفاقات مسبوق به سابقه است.سال گذشته  و در بازي صباي قم – راه آهن آقاي صمد مرفاوي به دايي اعتراض كرد اما اخراج شد .متاسفانه داورها در قبال ايشان يا حجب و حيا دارند ،يا احترام زيادي برايش قائل مي شوند يا از او مي ترسند.دقيقا يكي از اين حالت ها وجود دارد و برخوردهاي متفاوتي با او مي شود وگرنه ايشان بايد تا الان حداقل بايد تا الان  10 بار اخراج يا با محروميت كميته انضباطي مواجه مي شد .

*در اين بازي هم آقاي دايي كاري كرد تا داوري را تحت تاثير خودش بگذارد  و كامراني فر هم شاهد اين ماجراست .بعد آقاي مايلي كهن به اين قضيه اعتراض كرد  و قضيه تمام شد و رفت .حتي خدا را شاهد مي گيرم كه من خودم دو سه بار به داوري اعتراض كردم و مي خواستم جلو بروم  اما آقاي مايلي كهن اجازه نداد.يك بار سيدجلال حسيني به بازيكن ما كه خطا كرده بود حمله ور شد  و بازيكن ما از ترس، خودش را جمع و جور كرد .اگر من با مشت به سمت كسي بروم  بايد اخطار بگيرم اما در اين صحنه آقاي مايلي كهن نگذاشت جلو بروم.يا در صحنه ديگري مهدي مومني ما را زدند اما داور به خطا گرفتن اكتفا كرد .بعد از آن صحنه دايي هم فهميد مثل بازي قبل نمي تواند  چيزي بگويد و اگر آقاي مايلي كهن آن كار را نمي كرد دايي مثل قبل كارش را ادامه مي داد.

*آقاي مايلي كهن همزمان به ناظر،خود دايي و داور اعتراض كرد تا ايشان از حد خودشان خارج نشوند .اگر بخواهم واقع بينانه بگويم در بين برخي از اهالي رسانه گرايش هايي به سمت آقاي دايي وجود دارد  و ممكن است اگر حرفي بزنم جدا از حق و حقيقت استنباط شود منتهي اگراستنباط من از چيزي 50-50 باشد به سمت مايلي كهن مي روم اما در جامعه مطبوعاتي ما علاقه مندي  و گرايش به دايي وجود دارد.

*بنده آذري زبان هستم  و البته اردبيلي .همشهري ايشان هستم.اين را انكار نمي كنم و افتخار هم مي كنم  كه آقاي دايي حرمت و اعتباردارند. اما مربي از رب مي آيد يعني مربي عين خدا مي ماند اما ما واژه ها را تمسخر مي كنيم يا به آن توجهي نداريم.مربي يك حقي دارد گردن شاگردش  و شاگرد هم يك حقي گردن مربي اش.حالا من مي گويم اگر قبلا شكايتي شده و برخوردي شده، گذشته. چه لزومي دارد ايشان بعد از بازي به اين مسائل بپردازد؟اينكه گفته اند من ايشان را محكوم كرده ام به من بگوئيد يعني چه؟يعني زنداني اش كرده ام؟يعني شلاق برايش بريده ام؟يا اگر يك بار ديگر حرف بزني گوش تان را مي كشيم؟شما يك بار محكوم شديد ،مايلي هم دو بار .چه لزومي دارد اين قضايا را كالبدشكافي كنيم و از سينه قبرستان دربياوريم؟در كنفرانس مطبوعتي اول آقاي دايي حرف زده و بعد ايشان پاسخگو بود .يعني دايي شروع كننده بوده.آقاي مايلي كهن سه ماه هيچ جايي مصاحبه نكرده  و حرف جنجالي هم نزده.

*آقاي دايي شما مي داني در قوه قضائيه خيلي مسائل اتفاق مي افتد.شما در وبلاگ مازيار ناظمي به مادر مايلي كهن فحش ندادي؟اگر ندادي رفتي در دادگاه و كتمان واقعيت كني؟آقاي مايلي كهن فقط يك جا گفته بود اگر براي همه دايي هستي براي من خاله اي و به جرم اينكه اين حرف را زده برايش جريمه بريدند اما من حاضرم هزار تا از اين حرف ها بزنم  و هر روز جريمه شوم.آيا شما ايشان را محكوم به زندان،شلاق يا حد شرعي كردي؟شما يك حرف بزن كه درست باشد .

*آقاي مايلي كهن به مجموعه داور،ناظر و خود ايشان گفت حق نداري لب خط حرفي بزني چون هفته قبل ايشان به داوري معترض بوده  و مي خواسته داور را تحت تاثير خودش قرار دهد.آقاي مايلي كهن هم آن ذهنيت هاي قبلي مثل قضيه صمد مرفاوي را داشته .حالا شما اينقدر به اين مساله بپرداز تا خسته شوي.واقعا آدم از فردي كه اين همه تجربه  و روابط بين المللي دارد تعجب مي كند.

*شما در اين جريان گفتيد برادرم رفته جبهه اما ايشان بحث فني مي كند و مي گويد چطور مربي پرسپوليس از بين هزاران پرسپوليسي نام آور كه بازيكن تيم ملي هم بوده اند  و سال هاي سال براي اين تيم بازي كرده اند انتخاب نمي شود و برادرشما انتخاب مي شود؟برادر شما همشهري من هم هست اما كجاي فوتبال اين مملكت بوده؟كدام تيم ملي بازي كرده يا در كدام تيم درجه اول حضور داشته؟شايد دستيارهاي بغل ايشان بتوانند نظر بدهند چون بقيه شان كسوت دارند و ملي پوش بوده اند اما برادر ايشان كجا بوده؟تازه مي گويد برادرم رفته جبهه.خب شايد ايشان مي توانسته فرمانده سپاه،بسيج يا فرمانده جانبازان و ايثارگران باشد اما در فوتبال ايشان گروهبان هم نيست.شما چقدر پيشكسوت پرسپوليس را مي شناسيد كه محتاج حقوق بازنشستگي اند و بيرون نشسته اند؟چرا اينها بايد بيرون بمانند؟ايشان رفته جبهه دستش درد نكند .خب اگر فرمانده سپاه مي شد ايرادي نداشت اما بازيكنان قديمي پرسپوليس حرمت دارند  و اينطوري نيست كه هر چه ايشان مي گويد درست باشد.

*به جز اينها مگر شما نگفتي از آقاي قهرماني سند دارم. عادل فردوسي پور  هم شلوغش كرد كه واقعا جاي تشكر از ايشان دارد چون مي خواهند دست هاي آلوده را معرفي كنند.همه ما ضعف داريم .خود من در بيرون از فوتبال شايد هزار ايراد داشته باشم  اما در فوتبال هيچ ضعفي نداريم.ما اولين نفراتي بوديم كه بحث افشاگري در فوتبال را مطرح كرديم.برادر من ناصر و همين آقاي مايلي كهن 6-5 سال قبل اين حرف ها را زدند اما من مربي ،من باشگاه ،من بازيكن وضعيت بدتري داريم.وقتي شما مي آيي محسن قهرماني را در تلويزيون ذبح مي كني  انگار ايشان فاميل ندارد،خانواده ندارد،دوست ندارد.آقاي عليپور هم طوري مي آيد با تعجب حرف مي زند كه آدم فكر مي كند همين فرداست كه محسن قهرماني اعدام شود.بعد از آن مي بيني بالاترين مقام  فوتبال مملكت مي آيد مي گويد هيچ مدرك متقني براي محكوميت محسن قهرماني نداريم.حالا شما كه چنين آبرويي از ايشان برده اي به عنوان يك انسان مي تواني  از دل خانواده ،دوستان،همشهريان و اقوام محسن قهرماني اين مساله را دربياوري؟

*مگر فردوسي پور نگفت داوري كه از رشوه و تباني خبر داشته و نگفته محكوم شده است  پس چرا شما كه از قبل مي دانستي كاري نكردي؟چرا كاري مي كنيد كه داورها اينقدر مظلوم واقع شوند ؟باور كنيد اينقدر كه داور سالم داريم مربي سالم نداريم.چرا اينها را نمي گويي؟

*آقاي دايي شما متولد چه سالي هستي؟48 يا 49؟شما يك ساله بودي كه من مدال طلاي قهرماني كشور را گرفتم .شما بايد به حرمت اين چندين سال كار ما در فوتبال اين حرف ها را نزني.البته بزرگان زيادي در فوتبال جلوتر از ما هستندو.بهزادي ها،جاسميان ها ،حبيبي ها،ياوري ها،شاهرخي ها و ... اما بعد از اينها ما هم سري در بين سرها در آورده ايم و ما هم  بعد از آنها هستيم.ما مربي تيم شما بوديم يا نبوديم؟نبايد حرمت مربي مان را نگه داريم؟شما وقتي فقط مي خواستي خانه بخري از نادرخان اجازه مي گرفتي؟يادت مي آيد چند بار از من اجازه گرفتي تا بروي خانه بخري؟من همان آدم هستم .بالاخره دو سال مربي ات بوده ام يا نه؟

*من تا پارسال براي ايشان احترام قائل بودم.من عمرا افتخارات و محبوبيت ايشان را ندارم و اسطوره هم نيستم اما اين دليل نمي شود شما به همه زور بگوئيد ،قلدربازي در بياوريد يا به داور  ظلم كنيد!شما يادتان مي آيد ايشان با صمد مرفاوي چه برخوردي كرد؟به مرفاوي گفت شما خجالت نمي كشي؟چرا خجالت بكشد، مگر دزدي كرده؟شما وقتي مهاجم تيم ملي بودي درهاي تيم ملي به روي همه مهاجمان بسته بود.مديرروستا،فرهاد مجيدي،وحيد هاشميان،علي موسوي و ... پشت سر شما ماندند.من عمرا شايستگي هايتان را كتمان نمي كنم اما شما اعمال نفوذ مي كردي و مي گفتي من بازيكن اولم.ما كجا اين كارها را مي كرديم؟

*گفته ايد آقاي مايلي كهن در مصلي تيم گدايي مي كرد اما شما كه امريكا بودي  و سايه رويانيان را با تير مي زدي .هر جايي مي رفتي  يك چيزي درباره رويانيان مي گفتي  كه خودت مي داني چه بود.شما كه امريكا بودي،چطور سرمربي پرسپوليس شدي؟به جز اين بود كه همين آقاي دهقان دنبال كارهايت بود؟شما  وقتي سرمربي تيم ملي شدي گفتي با خدا لابي كرده اي.حالا اين آدرس لابي با خدا را به ما هم بده.مردم ما خيلي درد دارند و گرفتاري ها زياد است.بيمار هم زياد  داريم .گرفتاري  ها هم هست.من هم مي خواهم سرمربي تيم ملي اسپانيا شوم.پس اين آدرس لابي را به ما بده.چطور شما از امريكا سرمربي پرسپوليس شدي؟الحمدلله دوست و رفيق زياد داري .تا كور شود هر آنكه نتواند ديد.ما در اين فوتبال آسه مي رويم و آسه مي آئيم اما بلديم از حقوق خودمان فاع كنيم.

*شما مي توانستي در كنفرانس بعد از بازي طور ديگري حرف بزني و مثلا بگويي به آقاي مايلي كهن ارتباطي نداشته  اما اينكه بگويي محكومش كردم و ... و بعد مساله مصلي و جبهه رفتن برادرت را پيش بكشي معني ندارد.مگر ما گفتيم برادر شما جبهه برود؟آيا تاوان اين اتفاق را ما بايد بدهيم؟شما دنبال سهم خواهي از دولت آقاي روحاني هستي.گيرم من به آقاي روحاني راي نداده باشم .حالا ايشان مي تواند بگويد رئيس جمهور من نيست يا مي تواند حق و حقوق شهروندي من را ندهد؟اگر ايشان رفته مصلي شما كه با خدا لابي كردي.شما در زمان دولت احمدي نژاد دو بار سرمربي پرسپوليس و يك بار سرمربي تيم ملي شدي، بعد مايلي كهن را متهم مي كني؟اينها همه فرار به جلوست .

*شما در بحث فني بازي مي گويي به اندازه انگشتان دو دست موقعيت گل داشته اي در حالي كه همه شاهدند اينطور نبوده و موقعيت هاي گل ما بيشتر هم بوده.يك ذره واقع بين باش آقاي دايي.چرا هواداران پرسپوليس را به نام خودت مصادره مي كني؟چرا علي كريمي را از اين تيم كنار گذاشتي؟با كريم انصاري فر كه همشهري ات هم بود چه كار كردي كه از تيم فرار كند؟چرا مهدوي كيا نخواست بازيگري را ادامه بدهد؟چرا به كريم باقري بازي ندادي تا كنار برود؟چون شما نمي خواستي فرد ديگري باشد.شما هوادار پرسپوليس را به نام خودت مصادره نكن.باور كن هر كسي روي نيمكت پرسپوليس باشد هوادار او را تشويق مي كند.اگر جاي ما با شما عوض مي شد آنها ما را تشويق مي كردند .مثلا گفتند مايلي يادت باشه دايي سرورته اما اگر ما در كادر فني پرسپوليس بوديم برعكس اين شعار را مي دادند چون موفقيت تيم برايشان مهم است و از پرسپوليس مي خواهند حمايت كنند.اينها پرسپوليسي اند و به احترام اين تيم شما را تشويق مي كنند اما شما مي خواهي هوادار  را به نام خودت مصادره كني.

*قبلا به حرمت همشهري بودن و افتخاراتت احترامش را نگه مي داشتم و با هم روبوسي مي كرديم  كه آقاي مايلي كهن هم به شوخي مي گفت دوست پسرتو ديدي؟بدون اينكه ايشان اخمي كند فقط مي گفت دوست پسرت خوب بود؟پارسال ما در بازي گهر- راه آهن تيم ايشان را برديم كه هيچ اتفاقي هم نيفتاد چون زمينه اش هم نبود.هيچ مصاحبه اي هم نكرد.چرا آن روز اتفاقي نيفتاد؟آنجا همه تشويق شدند  چون مثل همه شهرها ما ليدرها را توجيه كرده بوديم.حتي آقاي ياوري كه از ورزشگاه آنجا ايراد گرفته بود تشويق شد تا بعدا تعريف كند.اينها در حالي اتفاق افتاد كه ما مي توانستيم در مصاحبه هاي قبل از بازي فضا را عليه آن مربي يا همين آقا عوض كنيم اما اين كار را نكرديم و نخواهيم كرد.

*آن روز سردار ميرزايي گفت بيايد آشتي كنيد .قبلا پيغام پسغام داده بودند كه با امير قلعه نويي آشتي كنيد چون دو باشگاه سايپا و سپاهان مي خواهند قرارداد خواهرخواهندگي شان را امضا كنند.من گفتم اگر قلعه نويي بيايد آقاي مايلي كهن استقبال مي كند .به قول آقاي ظريف ممكن است ما ببخشيم اما فراموش نمي كنيم.واقعا فكر مي كنيد آقاي مايلي كهن مي تواند فحش به مادر مرحومش را كه همه زندگي اش بود فراموش كند؟خب سردار ميرزايي پارسال قبل از بازي با راه آهن اين پيشنهاد را داد .به جان بچه ام مايلي كهن اصلا خبر نداشت  اما سردار ميرزايي آمد گفت رفته به دايي اين موضوع را گفته  اما در كمال تعجب دايي به مايلي كهن فحش داده.ميرزايي هم ناراحت شده  بود .من همين الان با همسرم در حال بازگشت از شمال به تهران هستيم و اگر دروغ گفتم سالم به تهران نرسم.سردار ميرزايي مي گفت به دايي گفته  من آمده ام  شما را آشتي بدهم شما به مايلي كهن فحش مي دهي؟اينها در حالي اتفاق مي افتاد كه روح مايلي كهن از اين داستان ها خبر نداشت.بعد از اينكه اين بي حرمتي را كرد من هم گفتم بهتر، ولش كن.بعضي ها هم آمدند تا پادرمياني كنند اما من گفتم ايشان به طرف دايي نمي رود چون به مادرش كه همه زندگي اش بوده فحش داده .حالا جراتش را ندارد برود بگويد من اين اشتباه را كرده ام .اينكه محكوم مي شود يا نمي شود را كاري ندارم  بعد مي آيد، مي گويد من مايلي كهن را محكوم كرده ام.از همان زمان بود كه من هم ديگر به سمت دايي نرفتم .قبلا او را مي ديدم و روبوسي مي كرديم.الان با محمد دايي روبوسي مي كنم اما در اين بازي هم  سمت علي دايي  نرفتم.

*شما آن تصادف را فراموش كرده اي كه همچنان درباره پول حرف مي زني؟اينها زنگ خطر است .مرگ نزديك است .خداي ناكرده اگر اين اتفاق افتاد نگوئيد نفرين اينها بوده .خدا نگذرد از ما اگر نفرين كنيم .اما دنيا اينطوري است.مايلي كهن رب تو بوده .احاديث مي گويد بايد به مربي ات احترام بگذاري آن وقت تو .....شما با اين الفاظ نمي تواني مردم را فريب بدهي چون مردم خيلي خوب مايلي كهن را مي شناسند.همان دولت كه حالا اخ شده سه تا پست مهم به شما داد.چطور مي شود كه مايلي كهن با هر سه رئيس سازمان يعني مهر عليزاده،علي آبادي و  عباسي زاويه داشت آن هم به عنوان كارمند سازمان تربيت بدني.ما به نان شب مان  محتاج نيستيم اما شما كه به روحاني راي داده اي و وامدار رايش هستي دنبال وامش مي روي.

*شما گفته اي آقاي مايلي كهن وام گرفته .اگر به محسن قهرماني تهمت زده ايد ثابت كنيد.اگر قهرماني اشتباه كرده حتما برخورد كنيد اما اگر غير از آن باشد چطور مي خواهيد شرايط را برگردانيد؟ شما ثابت كنيد آقاي مايلي كهن از يك موسسه يا بانك وام گرفته ،من باغ محمد شهر كرج خودم كه 2 ميليارد تومان مي ارزد و البته مقابل دارايي هاي شما هيچي نيست را هديه مي دهم به شما. اما اگر نتوانستيد شما چه چيزي مي دهيد؟مي آيي بگويي اشتباه كردم  يا با غرور باز هم مي تازاني؟

*من حداقل 42 سال در اين فوتبال بوده ام .مربي تيم ملي اين مملكت بوده ام  و هر حرفي زدم از جانب خودم زدم اما اگر در يك بازي داور به نفع ما اشتباه كرد گفتيم اشتباه كرد .ما در بازي با فجر گفتيم پنالتي اشتباه بود مي توانيد از غلام پيرواني بپرسيد .اينها شجاعت است نه قلدري و گردن كلفتي براي ديگران و داورها.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن