فواید مدل جدید فوتبال برای افراد مسن

b_150_100_16777215_00_images_stories_126598_news.jpgمدل جدید فوتبال برای کمک به سالمندان طراحی شده است.

 

به گزارش "همدان فوتبال"، طبق مطالعات انجام شده در دانشگاه آستون، ورزش جدید واکینگ فوتبال یا فوتبال بدون دویدن به افراد 60 تا 70 سال کمک می‌کند تا بتوانند به ورزش کردن خود ادامه دهند و از فواید فوتبال برای سلامتی بهره ببرند.

 

این ورزش در سال 2011 ابداع شده تا برای افرادی که سن بیشتری دارند به کار گرفته شود. در این ورزش سرعت بازی کمتر است تا درد کمتری در بدن ایجاد شود و ناراحتی و آسیب دیدگی برای بازیکنان ایجاد نشود.

 

فوتبال بازی کردن برای سلامت بدن فواید زیادی دارد برای مثال مشکلات قلبی – عروقی را کاهش می‌دهد و فشار خون را منظم می‌کند.

 

در تحقیقات دانشگاه آستون محققان دو گروه از زنان و مردان بالای 48 سال را بررسی کردند که فوتبال بدون دویدن انجام می‌دادند. این افراد یک بار در هفته و به مدت 12 هفته به این کار ادامه دادند.

 

تغییرات ایجاد شده در میزان تعادل، فشار خون، ضربان قلب، کلسترول، قند خون و تراکم استخوان این افراد بررسی شدند.

 

ضمنا فواید روانی مربوط به انجام این ورزش در افراد میانسال به بالا بررسی شد. آن‌ها دریافتند انجام این ورزش باعث کاهش استرس و اضطراب می‌شود.

 

یکی از محققان در زمینه روان‌شناسی می‌گوید فوتبال راه خوبی برای افزایش سلامت و آمادگی جسمانی است. بررسی‌ها نشان داده است که این ورزش می‌تواند فشار خون بالا را منظم کند و توانایی هوازی را افزایش دهد. بیشتر افرادی که فوتبال بازی می‌کنند تا اواخر 30 سالگی این ورزش را کنار می‌گذارند. با این حال دلیلی برای این کار وجود ندارد. آن‌ها می‌توانند از نوع جدید فوتبال که برای افراد مسن تر طراحی شده بهره‌مند شوند. فوتبال بدون دویدن به اندازه فوتبال اصلی فواید برای سلامتی دارد و افراد مسن‌تر می‌توانند از انجام آن لذت ببرند.

 

در جامعه‌ای که چاقی مفرط، دیابت و بیماری‌های مزمن افزایش یافته است، ورزش برای افراد مسن بسیار مهم شده است.

 

در انگلستان حدود 22 درصد از مردان قبل از 65 سال می‌میرند در حالی که مردانی که فعال هستند، 20 تا 30 درصد از مرگ زودرس جلوگیری می‌کنند و 50 درصد کمتر به بیماری‌های مزمن دچار می‌شوند.


 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن