ابراز لطف فیفا در کوران جام جهانی به باشگاه پاس همدان

بدهی ها پرداخت نشود، پاس همین روزها لیگ دویی می شود!

b_150_100_16777215_00_images_stories_pas_logo.gifبحث بدهی های سرسام آور پاس، هر روز كه مي‌گذرد، وارد فاز جديدي مي‌شود.

 

 

به گزارش "همدان فوتبال"، انگار قرار نیست این بدهی های مالی به سرانجام تسویه برسد و مدیرعامل باشگاه به جای اینکه توان و تمرکزش را به امور فنی و مدیریتی تیم معطوف کند، غرق در بدهی هایی شده که میراث مدیرعاملان گذشته این تیم بوده و حالا او باید تقاص آنرا بدهد!

 

بدهی هایی که جمعا بیش از هفت میلیاردتومان برآورد می شود و فقط یک میلیارد از آن مختص انگشت شمار خارجی های سابق تیم است!

 

در دور جدید شکایت های مالی علیه پاس؛ اکمل هلماتوف هافبکازبکستانی پاس در سال های 89 – 90 از طریق فیفا پیگیر دریافت مطالباتش شده و فیفا هم با ارسال نامه ای به پاسی ها هشدار داده که در همین یکی دو روز آینده پول او را پرداخت کنند.

 

بازیکنی که بابت حضورش در پاس، تاخیر در پرداخت مطالبات، جریمه و حق انتقال پول به حسابش در مجموع بیش از 200 میلیون تومان باید برایش هزینه شود.

 

البته در این بین بازهم با پیگیری های بهرام یدی مدیرعامل باشگاه و مساعدت استاندار، 150 میلیون تومان از این مقدار پول مورد نیاز تامین شده و مدیریت باشگاه در تلاش است تا با تامین 80 میلیون تومان دیگر بتواند در همین یکی دو روز آینده با هلماتوف تسویه کند!

 

نکته جالب توجه در یکی از بندهای منعقد شده فیفا در نامه ارسالی اینکه در صورت تاخیر در پرداخت بدهی به اکمل، فیفا در نخستین جلسه کمیته انضباطی خود مقرر کرده تا سه امتیاز از تیم پاس کسر شود و شایدهم با کسر امتیاز بیشتر به لیگ دو رهسپار شود.

 

همین دو هفته قبل بود که با شکایت ساشا کلونیجا مدافع صربستانی پاس در سال های 89 – 90، پاسی ها با خطر کسر شش امتیاز مواجه شدند اما بهرام یدی با تامین بدهی 400 میلیونی این بازیکن اجازه نداد این عزم همه جانبه عده ای خاص!! برای لیگ دویی شدن پاس تحقق یابد.

 

جالب تر اینکه تمامی خارجی های سابق پاس به صورت منظم و زمانبندی شده، این روزها در صف شاکیان فیفایی!! قرار گرفته اند!

 

ادوچونوبوكو، تیاگو آلوز و وینکو بگوویچ هم در صف طلبکاران خارجی پاس قرار دارند که با اکمل به صورت جمعی یک میلیاردتومان از پاس طلب دارند!

 

البته نامه اخطار فیفا به پاسی ها مبنی بر پرداخت بدهی هلماتوف مردادماه سال گذشته ارسال شده بود اما عده ای برای سرپوش گذاشتن به این بدهی (به دلایل نامعلوم) باعث شدند که فیفا در نامه ای که هفته گذشته به پاس ارسال شد با لحنی تند و هشدارگونه دستور پرداخت سریع بدهی او را صادر کند!

 

قراردادهای ترکمن چای و کوتاهی دستگاه های نظارتی

 

متاسفانه در این سال های گذشته تلف شدن میلیون ها پول بیت المال با ثبت قراردادهای ترکمن چای در حالی بوده که دستگاه های نظارتی و بازرسی هیچ گونه اقدامی را انجام نداده اند. در تیمی که اکنون بدهی هفت میلیارد تومانی دارد و یکی از رکورداران در بین باشگاه های ایرانی است، چرا نباید دستگاه های نظارتی به این مساله رسیدگی کنند.

 

تیمی که در لیگ دو و آنهم در قعرجدول دست و پا زده است، چگونه این رقم بدهی های میلیاردی را بوجود آورده و انگار نه انگار که از بودجه دولتی هم ارتزاق می کند!

 

چگونه است که برخی قراردادهای میلیونی تیم پاس صرفا به عنوان رفاقت فوتبالی!!! به ثبت می رسد و عده ای خاص از آن سودهای کلان برده اند! چطور است که آنالیزوری بدون حضور در همدان قرارداد میلیونی می برد و کسی صدایش در نمی آید!

 

حالا هم تیم پاس باردیگر در ردیف تیم های بین المللی قرار گرفته و البته این بار نه برای تجدید قهرمانی اش در قاره آسیا!! بلکه در ردیف برترین ها به لحاظ ثبت رکورد بدهی های مالی!!

 

این روزها فیفا در کوران جام جهانی به باشگاه پاس همدان ابراز لطف شدید داشته است و در هر نامه ای که بابت شکایت های مالی به همدان ارسال می کند، هشدار می دهد که بدهی ها داده نشود، پاس با کسر امتیاز محکوم می شود.

 

حالا بهرام یدی بی خبر از این اوضاع و احوال قمر در عقرب تیم پاس، باید همه روزه در دفترش با ده ها پرونده مالی روبه رو شود! پرونده هایی که برجا مانده از مدیران قبلی است و او باید در پرداخت بدهی ها جور آنها را بکشد!

 

یدی در همین 10، 15 روزه اخیر چیزی حدود 70 میلیون تومان بدهی 90 نفر را تسویه کرد اما حالا باید یک میلیاردتومان تهیه کند تا بدهی همین دو سه خارجی بی تاثیر سال های اخیر پاس تسویه شود!

 

مدیرعامل پاسی ها این روزها مدیر تسویه است و به نوعی عابر بانک پاسی ها برای پرداخت بدهی ها!!

 

گزارش از : میثم ناصرنژاد

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن