ورزشکاران نامداری که بر اثر ابتلا به کرونا درگذشتند/ یک لحظه غفلت هم جبران ناپذیر است!

ادامه مطلب: ورزشکاران نامداری که بر اثر ابتلا به کرونا درگذشتند/ یک لحظه غفلت هم جبران ناپذیر است!
لزوم رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی باتوجه به وضعیت قرمز کرونا بیشتر از گذشته باید در دستور کار ورزشکاران و پیشکسوتان قرار گیرد.

یک بازیکنان پایه الزامی است بداند!

ادامه مطلب:  یک بازیکنان پایه الزامی است بداند!
هر فوتبالیست در یک مسابقه حدود 5/3 لیتر از مایعات بدن خود را از دست میدهد. بعد از بازی، ورزشکار باید مایعات مصرف کند تا این کمبود جبران شود، وگرنه ترمیم جراحت‌ها و آسیب دیدگی های مفاصل و بازیابی توانایی عضلانی با اختلال مواجه می‌گردد.

⚠️ورزشکار نباید بعد از مسابقه چای، قهوه یا سایر نوشیدنی های کافئین دار مصرف کند. چون این نوشیدنی‌ها مدر ( ادرار آور ) هستند. درست است که او قصد دارد با این کار عطش خودش را کم کند، اما مایعی که می‌آشامد بسیار کمتر از آبی است که همراه ادرار او خارج می‌شود. پس بدن باز هم آب بیشتری از دست می‌دهد. بهترین نوشیدنی های بعد از مسابقه، نوشیدنی های ایزوتونیک هستند. اصطلاح ایزوتونیک به مایعی گفته می‌شود که غلظت مواد نمکی موجود در آن با خون یکی است.

آمبولانس ۱۱۵ در ورزشگاه‌ها مستقر می‌شود

ادامه مطلب: آمبولانس ۱۱۵ در ورزشگاه‌ها مستقر می‌شودسرپرست سازمان اورژانس کشور از موافقت وزیر ورزش برای اختصاص مکانی برای استقرار آمبولانس ۱۱۵ در ورزشگاه ها خبر داد. ادامه مطلب: آمبولانس ۱۱۵ در ورزشگاه‌ها مستقر می‌شود

فوتبال درصدر مصدومان ورزشی همدان

ادامه مطلب: فوتبال درصدر مصدومان ورزشی همدانورزش فوتبال با ۸۱ مصدوم درصدر جدول مصدومان ورزشی استان همدان در سال جاری قرار دارد.

تغذیه در مسابقات فوتبال

ادامه مطلب: تغذیه در مسابقات فوتبالیک تورنومنت بزرگ در راه است که باید چند بازی در یک روز یا در روزهای کوتاهی انجام دهید.  این گونه مسابقات در زیر گروه رده های سنی بسیار مشاهده میشود و یک تیم باید در طی مدت زمان کوتاه چند بازی را انجام دهد . ادامه مطلب: تغذیه در مسابقات فوتبال