سلطه یوونتوس بر فوتبال ایتالیا با نهمین قهرمانی متوالی

b_150_100_16777215_00_images_157177102179581816218762495988018710550.jpgتیم فوتبال یوونتوس برای نهمین فصل متوالی به‌عنوان قهرمانی سری‌آ دست یافت تا همچنان آقای فوتبال ایتالیا باشد.
بامداد دوشنبه از هفته سی و ششم لیگ فوتبال باشگاه‌های ایتالیا، یوونتوس در خانه خود برابر سمپدوریا قرار گرفت و به برتری دو بر صفر دست یافت تا برای نهمین فصل متوالی فاتح این مسابقات شود.
سمپدوریا که با کسب چند نتیجه خوب در هفته‌های اخیر از منطقه خطر فاصله گرفته است، بازی امشب را با آرامش آغاز کرد و با اتخاذ روش تدافعی درپی مهار ستاره‌های یوونتوس بود.
یوونتوسی‌ها که در روزهای اخیر با انتقادات زیادی از سوی رسانه‌های ایتالیایی مواجه شده‌اند، برای پایان دادن به این مساله با انگیزه زیادی در پی رسیدن به گل بودند تا علاوه بر قطعی کردن قهرمانی خود به انتقادات خاتمه دهند.
در دقایق تلف شده نیمه نخست طلسم دروازه میهمان شکست و کار هماهنگ رونالدو و پیانیچ سبب شد تا رونالدو با ضربه‌ای تماشایی گل نخست یوونتوس را به ارمغان آورد.
سمپدوریا نیمه دوم را تهاجمی آغاز کرد و چند فرصت نسبی به دست آورد که راه به جایی نبرد.
در دقیقه ۶۷ و برخلاف روند بازی تیم یوونتوس ضد حمله‌ای را طراحی کرد و «برناردسکی» موفق شد گل دوم میزبان را ثبت کند.
در دقیقه ۸۹ یوونتوس صاحب پنالتی شد که ضربه رونالدو به تیرک دروازه برخورد کرد.
در نهایت بازی با نتیجه دو بر صفر به اتمام رسید تا یوونتوس به امتیاز ۸۳ رسیده و در فاصله دو هفته مانده به مسابقات، قهرمانی خود را قطعی کند.
این سی و ششمین قهرمانی بانوی پیر تورین در لیگ فوتبال ایتالیا بود.
«مائوریتسو ساری» سرمربی یوونتوس که پس از شکست در فینال جام حذفی و ارائه بازی‌های خسته کننده مورد انتقادات بود، اکنون می‌تواند تیمش را با آرامش بیشتری آماده دیدار با لیون فرانسه در لیگ قهرمانان اروپا کند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن