حفظ زمین فوتبال ۶۰ ساله حصار همدان نیازمند راهکار قانونی است

b_150_100_16777215_00_images_3322125-5317486.jpg حمید سیفی روز سه شنبه در دیدار با اعضای ورزش شهروندی شهرداری همدان اظهار داشت: این زمین میعادگاه ستاره‌های فوتبال همدان بوده و اکنون نیز فعالیت بسیاری از تیم‌های فوتبال محلات دراین زمین تمرین می کنند.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود مسوولان اجرایی همدان با بررسی و اقدام لازم اجازه ندهند این زمین که دارای چمن طبیعی بوده و توسط اهالی محل حفظ و نگهداری می‌شود، تغییر کاربری داده شود.

سیفی با تاکید بر اینکه حوزه حقوقی دستگاه ورزش استان آماده بررسی راهکارهای قانونی در حل و فصل این مشکل است، گفت: سایر نهادها نظیر شورای شهر، شهرداری و دستگاه‌های مرتبط نیز باید همکاری کنند.

وی، وجود دهکده ورزش محلات در جاده رباط همدان به وسعت ۲۰ هکتار را ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه فضای ورزش شهر دانست و گفت: آماده همکاری در زمینه مطالعات مهندسان عمرانی دستگاه ورزش استان در نقشه این طرح هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان خاطرنشان کرد: توسعه ورزش شهروندی بسیار حایز اهمیت است و به عنوان بازوی توانمند ورزش استان مورد توجه قرار دارد.

وی افزایش سرانه ورزشی را بسیار مهم دانست و گفت: دستگاه‌های اجرایی استان می‌توانند در این زمینه تعامل لازم را داشته باشند و ما نیز آماده ارایه مشاوره کارشناسانه به آن‌ها هستیم.

مسوول ورزش شهروندی همدان نیز دراین جلسه با قدردانی از همکاری خوب دستگاه ورزش استان گفت: احیای زمین‌های فوتبال محلات به خصوص زمین چمن حصار و دیزج از اهداف اصلی ورزش شهروندی است.

سعید پناه آبادی افزود: به دنبال توسعه زیرساخت‌های ورزش شهروندی برای استفاده عموم مردم هستیم و در این بین زمین‌های ورزشی در پارک‌ها ایجاد شده است.

دبیر ورزش شهروندی همدان نیز درادامه گفت: به زودی سامانه عضویت و نیز دبیرخانه ورزش شهروندی همدان با حضور مسوولان اجرایی استان رونمایی می‌شود.

مرتضی کوکبی افزود: هدف ما رشد و توسعه ورزش در بین عموم مردم به صورت محله به محله است و بیش از یکصد برنامه را برای سال آینده تدوین کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: به طور قطع ورزش شهروندی تحول بسیار عظیمی را در ورزش خانه به خانه ایجاد می‌کند و تمام ظرفیت ایجاد شده برگرفته از توانمندی نیروی انسانی و متخصص ورزش در سطح محله‌های همدان است.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن