زمین چمن مصنوعی روستای لتگاه شهرستان بهار افتتاح شد

b_150_100_16777215_00_images_157177102179581816218762495988018710550.jpgهمدان زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال شهدای روستای لتگاه با حضور جمعی از مسئولان شهرستان بهار از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان همدان به افتتاح و بهره‌برداری رسید.
به گزارش "همدان فوتبال"و به نقل از ایسنا، فرماندار شهرستان بهار در مراسم افتتاح این طرح ورزشی اظهار کرد: این پروژه از سال ۹۷ آغاز شده و با پیشرفت فیزیکی کم، ناتمام مانده بود که در دولت سیزدهم با توجه به اهمیت توسعه و اتمام پروژه های عمرانی از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان همدان بودجه مناسبی برای تکمیل این زمین چمن مصنوعی اختصاص داده شد.
️روح‌الله نباتی مساحت این پروژه را ۱۱۵۲ مترمربع برشمرد و افزود: این زمین چمن مصنوعی هدیه دولت به نوجوانان و جوانان با آتیه و برومند روستای لتگاه است و به فضل الهی به زودی تیم های پرقدرتی از این خطه به فوتبال استان همدان معرفی خواهند شد.
️وی با اشاره به صرف اعتباری افزون بر هشت میلیارد ریال برای این پروژه اضافه کرد: اعتبار مصوب سال ۱۴۰۱ برای این طرح پنج میلیارد ریال و اعتبار مصوب سفر ریاست جمهوری به استان همدان برای این طرح شش میلیارد ریال بوده  ضمن اینکه پیگیری های نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز در تسریع روند اجرای پروژه نقش موثری داشته است.
نباتی در پایان با بیان اینکه برای این پروژه از بهترین الیاف مصنوعی بهره گرفته شده است، گفت: ایجاد هر فضای ورزشی حرکتی موثر به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و پویایی و نشاط در جامعه است.
ضرورت توسعه ورزش های همگانی
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس نیز گفت: در راستای توسعه زیرساخت های ورزشی شهرستان بهار زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال روستای لتگاه با اعتبار هشت میلیارد ریالی به بهره برداری رسید.
فتح‌الله توسلی مطرح کرد: امروز ورزش تنها به ورزش محدود نمی شود بلکه موضوعات مختلفی چون مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی را نیز دربرمی گیرد.
وی با اشاره به اینکه ورزش تأثیرات کلانی در سطوح ملی و فراملی برای کشورها دارد، گفت: ورزش یک امر چند وجهی است که در جامعه ایرانی نیز دارای جایگاه ویژه و تأثیرگذار است.
توسلی با اشاره به اینکه ورزش در حوزه سلامت هم بسیار حائز اهمیت است، گفت: امروز باید سعی کنیم در حوزه توسعه ورزش همگانی در استان و به ویژه دو شهرستان بهار و کبودراهنگ بیشتر کار کنیم چراکه ارتقاء سلامتی جسم و روح مردم در جامعه موجب کاهش هزینه های بخش درمان و اختصاص آن به حوزه های دیگر می شود.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته از اعتبارات در اختیار یک میلیارد تومان برای حوزه ورزش و جوانان بهار و کبودراهنگ اختصاص داده ایم، گفت: با پیگیری های صورت گرفته از وزارت ورزش به تعداد ۳۰ چمن مصنوعی برای شهرستان های بهار و کبودراهنگ اختصاص داده شده است .
توسلی با بیان اینکه پروژه زمین چمن مصنوعی روستای لتگاه که از سال ۹۷ آغاز شده، ناتمام مانده بود، گفت: این پروژه از بهترین الیاف مصنوعی بهره گرفته شده و در مساحت ۱۱۵۲ مترمربع با اعتباری افزون بر هشت میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی در پایان خاطرنشان کرد: از وزارت ورزش و جوانان انتظار داریم به تعهدات و دستورات وزیر برای ساخت ۳۰ زمین چمن مصنوعی در حوزه انتخابیه سریع تر عمل کنند تا شاهد شور و نشاط ورزشی در منطقه باشیم.
آیین افتتاحیه زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال روستای لتگاه با حضور مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان و دیگر مسئولان شهرستانی صورت گرفت.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن