کرونا قانون تعویض در فوتسال را تغییر داد

 b_150_100_16777215_00_images_2095980.jpgفدراسیون بین‌المللی فوتبال به علت شیوع کرونا قانون تعویض در فوتسال را تغییر داد و آن را به فدراسیون‌های عضو اعلام کرد.
با توجه به تاثیرات گسترده شیوع کووید ۱۹ در دنیا و ورزش، فیفا پیشنهاد اصلاح موقتی قانون ۳ از قوانین بازی فوتسال در بخش بازیکنان را در خصوص تعویض‌ها ارائه کرد.
متن فعلی نسخه ۲۰۲۱ _ ۲۰۲۰ قوانین بازی فوتسال به شرح ذیل می‌باشد:
«تعویض زمانی کامل می‌شود که بازیکن تعویضی کاور خود را به بازیکن درون زمین تحویل دهد، از محوطه تعویض تیم خود به طور کامل وارد زمین شود، مگر آنکه بازیکن درون زمین به دلایلی که در قوانین بازی فوتسال ذکر شده است از منطقه دیگر از زمین خارج شود که در این صورت بازیکن تعویضی باید کاور خود را به داور سوم تحویل دهد.»
عمل تعویض (دست به دست کردن) کاور بین بازیکنان یا بین بازیکن و داور سوم می‌تواند در شرایط فعلی مخاطره‌آمیز باشد. به همین علت متن فوق به طور موقت به شکل ذیل اصلاح می‌شود:
«تعویض زمانی کامل می‌شود که بازیکن تعویضی از طریق محوطه تعویض تیم خود به طور کامل وارد زمین شود.»
این اصلاح موقتی برای تمامی مسابقاتی که طبق برنامه تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ یعنی ۱۱ دی ماه سال ۹۹ پایان می‌یابند، فارغ از آنکه این مسابقات شروع باشد یا خیر از هم اکنون قابل اجرا است.
فیفا متعاقبا در خصوص احتمال تمدید این قانون به طور مثال برای مسابقاتی که تا پایان ۲۰۲۱ پایان خواهند یافت، اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن