قائم مقام باشگاه پاس همدان:

مانع تراشی ها بیش از دلسوزی ها است

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_avatars_razavipur.jpgقائم مقام باشگاه پاس همدان معتقد است که بسیاری از انتقادها و حرف و حدیث ها و قضاوت ها نسبت به کادر فنی و مسئولان این باشگاه بی انصافی است و در حقیقت مانع تراشی ها و کارشکنی ها بیش از دلسوزی ها بوده است.

به گزارش "همدان فوتبال" و به نقل از ایرنا، سید محمد رضوی پور نسبت به برخی حواشی ها، وضعیت تیم فوتبال پاس همدان و برنامه ها و آینده پیش روی این باشگاه قدیمی و پرآوازه پاسخ داد.

به عنوان بخش خصوصی وارد باشگاه پاس شده‌اید، وضعت چطور است؟

رضوی پور: در باشگاه پاس نه دنبال پهن کردن فرش قرمز هستیم نه خواسته غیرمنطقی مطرح کرده ایم بلکه حرف ما این است که مسوولان درک واقعی از توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی داشته باشند و اجازه ندهند عده‌ای با کارشکنی، پاس را نابود کنند.

 خواسته شما چیست؟

رضوی پور: حضور ما در راس تیم پاس مگر جز هزینه کردن چیزی داشته که اکنون برای تامین زمین تمرین تیم هم باید مدام دوندگی کنیم، اگر پاس نبود این ورزشگاه‌هایی که ساخته شده، چه کاربردی داشتند؟ تا به اینجا بیش از چهار میلیاردتومان هزینه باشگاه کرده‌ایم و اسناد آن موجود است. انتظار غیرمنطقی هم نداشته‌ایم اما نمی‌دانم چرا دستگاه ورزش از واگذار زمین تمرین به ما شانه خالی می‌کند و هر روز تصمیم جدید می‌شنویم به طوریکه حتی تهدید به فسخ قرارداد هم کرده‌اند.

گویا به تعهدات نسبت به مدیریت شما عمل نشد؟

رضوی پور: قبل از شروع بکار به ما گفتند که باشگاه خوابگاه دارد و مشکلی بابت اسکان تیم نیست، اما برای همین خوابگاه ۵۰۰ میلیون تومان محکوم به پرداخت شدیم و تمامی بدهی‌های تسویه نشده سال‌های گذشته نیز به گردن ما افتاد. تمام بدهی‌های کمیته انضباطی را مجبور شدیم تسویه کنیم در حالیکه در تعهد ما نبود اما گفتند تا تسویه نکنید حق تیمداری در لیگ ۲ ندارید. هر کسی جای ما بود چکار می‌کرد؟ آیا این پول حق بازیکنان فعلی نبود که درصدی از قراردادهای خود را دریافت کنند؟ ما اطلاعی از این بدهی‌ها نداشتیم و به ما تحمیل شد.

قبل از شروع بکار به ما گفتند که باشگاه خوابگاه دارد و مشکلی بابت اسکان تیم نیست، اما برای همین خوابگاه ۵۰۰ میلیون تومان محکوم به پرداخت شدیم و تمامی بدهی‌های تسویه نشده سال‌های گذشته نیز به گردن ما افتاد.

اما گلایه مندی بابت پرداخت درصد اعضای تیم هست

رضوی پور: به باشگاه پاس ورود پیدا نکرده‌ایم که با آبروی خود و یک باشگاه با سابقه بازی کنیم. وقتی هزینه‌ها را تا به اینجا تقبل کرده‌ایم، نباید این برخورد با ما شود. شاید اگر این هزینه‌های خارج از برنامه نبود، اکنون درصد قرارداد پرداختی به بازیکنان را حداقل سه برابر فعلی پرداخت کرده بودیم. دیر هم نشده و قول می‌دهم تا نیم فصل به ۴۰ درصد می‌رسانیم. جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

اما اکنون هواداران نگران هستند

رضوی پور: نگرانی را باید زمانی بدانند که عطای تیم داری را به لقایش ببخشیم. با هزار کارشکنی تا به اینجا مانده‌ایم و ادامه می‌دهیم چرا که حق پاس بزرگ را اینچنین نمی‌دانیم. انتقادهای مطرح شده هم بی‌انصافی است و هر کسی نقدی دارد، درهای محل کار ما به روی همه باز است و صدای ما شنونده منطقی می‌خواهد تا بعد هرطور خواست قضاوت کند چرا که چیزی برای پنهان کاری نداریم و فعالیت ما کاملا شفاف است. دستان مسوولان و مردم که تمایل به همکاری با باشگاه پاس را داشته باشیم، می‌فشاریم.

دلخوری سنگین از بی‌مهری‌ها دارید؟

رضوی پور: در این مدت افرادی که دنبال مانع تراشی بوده‌اند بیش از نفراتی بوده که دلسوزانه پاس را حمایت کرده‌اند، سووالم اینجاست همین افرادی که داعیه نگرانی پاس را دارند، در گذشته چه گلی به سر این تیم زده‌اند؟ چرا به ما زمین تمرین نمی‌دهند که مجبور نشویم برای اجاره زمین هزینه کنیم؟

می خواستیم مجتمع فرهنگی ورزشی ایثار را اجاره کنیم تا شرایط تیم بهتر شود اما دقیقه ۹۰ این واگذاری را به فردی دیگر دادند چرا که اعتمادی به باشگاه پاس نبود. اگر خارج از پاس این مکان را اجاره کرده بودم، کار تمام شده بود اما وقتی پای نام پاس در میان آمد منصرف شدند.

چرا تا این حد نسبت به مکتب ۷۰ ساله پاس بد رفتاری و بد عهدی شده که در جامعه نسبت به این باشگاه بی‌اعتمادی وجود دارد، این همه کارشکنی می‌شود و سپس انتظار کسب نتایج مطلوب هم دارند، به پاس چه امتیازی داده‌اند که اکنون از تیم امتیاز می‌خواهند؟ مسیر یک طرفه است و در این مدت فقط توقع داشته‌اند.

چه برنامه‌ای برای آینده پاس دارید؟

رضوی پور: برنامه‌های متنوعی داریم اما باید فرصت لازم داده شود و نمی‌شود عجولانه اقدامی کرد، برخی گفتند آکادمی فورستر لوون آلمان کجا است و از اعتبار آن گفتند در حالیکه نماینده وزارت ورزش نیز نظارت لازم را داشت و کمیته ملی المپیک در جریان این ارتباط هست حتی با یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور گرجستان نیز برای همکاری جلساتی داشته‌ایم.

آکادمی پاس به زودی با معرفی اعضا در سطح گسترده کار خود را شروع می‌کند. در ۷۰ شهرستان در سطح کشور برنامه داریم. به زودی بزرگترین باشگاه هواداران تیم پاس همدان در کشور آغاز به کار می‌کند. این موارد یک شبه به ثمر نمی‌رسد و نیاز به زمان دارد، به زودی در نشست خبری به خیلی از مسایل خواهیم پرداخت.

او می گوید: باشگاه پاس همدان برای دومین سال متوالی بدون وابستگی به کمک‌های مالی دولتی توانسته با مشارکت بخش خصوصی به خودکفایی نسبی دست یابد و امسال شرکت سرمایه گذاری جویبار شهر نیز این باشگاه را زیرچتر حمایتی خود قرار داده است.

به گفته رضوی پور این شرکت سرمایه گذاری با هیات امنای باشگاه پاس قراردادی سه ساله برای حمایت مالی از تیم و عهده دار شدن امور مدیریتی این باشگاه به صورت پیمانی منعقد کرد.

شروع به کار تیم جدید مدیریتی باشگاه پاس با اعتماد به توانایی نیروهای بومی بود و بیش از ۷۰ درصد کادر فنی و بومی این تیم را نفرات بومی تشکیل دادند.

هر چند برخی وعده‌ها همچون فراهم کردن خوابگاه اسکان بازیکنان عملی نشد اما مهمتر از آن بدهی‌های انباشته شده باشگاه از گذشته بود که تیم مدیریتی جدید را غافلگیر کرد و برخلاف توافق قبلی که قرار بود مسوولان تسویه بدهی‌ها را عهده دار شوند، اما این قرعه به نام آن‌ها افتاد تا مدیریت باشگاه با مشکل مواجه شود.

در واقع تیم مدیریت جدید با محرومیت حضور در مسابقات فصل جدید لیگ ۲ فوتبال کشور به دلیل پرداخت نشدن بدهی‌های مالی گذشته مواجه شد و محدودیت زمانی برای آماده‌سازی تیم باعث شد تا به اجبار بخش فراوانی از بدهی‌ها را تسویه کنند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن